Які документи підготувати для оформлення до будинку престарілих
У міру того як наші близькі старіють, змінюються і їхні потреби в догляді. Нерідко серед тягот життєвих зобов'язань ми стикаємося з важким усвідомленням, що необхідна літнім людям турбота виходить за рамки тих умов, які можливо забезпечити вдома. У такі моменти, ставлячи насамперед добробут і комфорт родичів старшого покоління, багато сімей задаються питанням, які документи потрібно підготувати для оформлення людини в будинок престарілих. Пропонуємо розібратися з цим докладніше, порівнявши вимоги приватних і державних установ.
Необхідні документи для приватного будинку престарілих
Під час оформлення в комерційний будинок для літніх людей необхідно надати мінімальний пакет документів:

 1. Паспорт та ідентифікаційний код призначеного законним опікуном члена сім'ї або родича, які будуть потрібні для укладення офіційного договору про надання доглядових послуг.
 2. Медична карта пацієнта, якщо вона є, що містить цінні відомості про історію його хвороби та поточні потреби в медичному обслуговуванні.
 3. Виписний епікриз (за наявності) з докладним описом діагнозу, причини виникнення і розвитку захворювання, стану здоров'я, нещодавнього лікування і рекомендацій лікаря.

Це загальний список паперів, котрі запитує наш центр, тоді як конкретні документи можуть змінюватись залежно від індивідуальних обставин і політики обраного будинку для осіб похилого віку. Завжди рекомендується звертатися безпосередньо до закладу, щоб дізнатися найактуальніші вимоги до заявника.
Необхідні документи для державного будинку престарілих
Що стосується комунальних закладів тривалого догляду, отримати тут місце в рази складніше. Річ у тім, що законодавство України зобов'язує приймати до інтернатів осіб, які належать до категорії громадян похилого віку та інвалідів (I та II групи), починаючи з 18 років на повне держзабезпечення тільки за відсутності працюючих родичів. Якщо у людини є працездатні діти та/або інші близькі члени сім'ї, віковий поріг для поміщення в пансіонат коригується. Зокрема, для жінок згаданий ценз підвищується до 50-55 років, а для чоловіків — до 60.

Крім того, і список документів для оформлення до державного будинку престарілих значно ширший, ніж під час заселення до приватного пансіонату. Вам знадобляться:

 1. Копія паспортів майбутнього мешканця та його родича;
 2. Висновок органів соцзахисту про необхідність влаштування особи до місця постійного проживання з наданням послуг життєзабезпечення;
 3. Заява про переведення в пансіонат;
 4. Поліс медичного страхування (за наявності);
 5. Довідка МСЕК із підтвердженою інвалідністю (якщо вона є);
 6. Пенсійне посвідчення;
 7. Звіт про розмір пенсії з ПФ України;
 8. Свідоцтво про склад сім'ї;
 9. Амбулаторне досьє, включно з результатами досліджень, обстежень, флюорографій, анамнезом хвороби та іншими медичними даними пацієнта.

Перш ніж потрапити до державного будинку для літніх осіб, людина має пройти повне медичне обстеження. При цьому рішення про заселення ухвалюють не одразу — заяву розглядають до 30 робочих днів. Тим часом пріоритетне право на отримання путівки мають інваліди, ветерани праці, чорнобильці, учасники війни та родичі загиблих військовослужбовців.