Що стосується комунальних закладів тривалого догляду, отримати тут місце в рази складніше. Річ у тім, що законодавство України зобов'язує приймати до інтернатів осіб, які належать до категорії громадян похилого віку та інвалідів (I та II групи), починаючи з 18 років на повне держзабезпечення тільки за відсутності працюючих родичів. Якщо у людини є працездатні діти та/або інші близькі члени сім'ї, віковий поріг для поміщення в пансіонат коригується. Зокрема, для жінок згаданий ценз підвищується до 50-55 років, а для чоловіків — до 60.
Крім того, і список документів для оформлення до державного будинку престарілих значно ширший, ніж під час заселення до приватного пансіонату. Вам знадобляться:
- Копія паспортів майбутнього мешканця та його родича;
- Висновок органів соцзахисту про необхідність влаштування особи до місця постійного проживання з наданням послуг життєзабезпечення;
- Заява про переведення в пансіонат;
- Поліс медичного страхування (за наявності);
- Довідка МСЕК із підтвердженою інвалідністю (якщо вона є);
- Пенсійне посвідчення;
- Звіт про розмір пенсії з ПФ України;
- Свідоцтво про склад сім'ї;
- Амбулаторне досьє, включно з результатами досліджень, обстежень, флюорографій, анамнезом хвороби та іншими медичними даними пацієнта.
Перш ніж потрапити до державного будинку для літніх осіб, людина має пройти повне медичне обстеження. При цьому рішення про заселення ухвалюють не одразу — заяву розглядають до 30 робочих днів. Тим часом пріоритетне право на отримання путівки мають інваліди, ветерани праці, чорнобильці, учасники війни та родичі загиблих військовослужбовців.