Дозвілля в нашому будинку престарілих

Дозвілля в будинку престарілих
Дозвілля – невід’ємна частина життєдіяльності будь-якої людини, не залежно від віку, фізичних можливостей, статі тощо. Цікаве та приємне наповнення вільного часу позитивно впливає на здоров’я, покращується настрій, змінюється моральний внутрішній стан. В будинку престарілих «Батьківський затишок» ми намагаємось якнайкраще організувати дозвілля для літніх людей.

Цікаве хобі чи заняття багатьом допомагає позбавитись від депресії, подавленого настрою, відновитись від пережитих травм та проблем. Ми також маємо варіанти дозвілля для тих людей, які перебувають в інвалідному візку.

Архітекторами було розроблено план озеленення території, що є навколо житлового корпусу. Тому щоденні прогулянки на свіжому повітрі, спілкування з іншими жильцями, споглядання прекрасної природи дуже добре впливає на моральне здоров’я, наповнює його позитивними емоціями та приємними враженнями.

Окрім цього, літні люди мають можливість прогулятись в будь-який зручний час, що важливо – наші доглядальниці завжди поруч з ними, допомагають коли це необхідно. Звісно, прогулянки на самоті теж можливі, адже кожна людина інколи хоче побути сам на сам із собою. Старенькі часто малюють картини, натхненні самою природою. В зимовий час люблять ліпити снігові фігури, адже кожен з нас в душі маленька радісна дитина.

На території стоїть столик та стільці для зручності гри в настільні ігри: карти, шахи, шашки, доміно та інші. Ці види ігор не лише є цікавими на дозвіллі, а й допомагають підтримувати розумову діяльність стареньких, що є дуже важливим в їхньому віці.

Професіонали, які працюють із літніми людьми, часто акцентують увагу на спілкуванні як невід’ємній частині будь-якого дозвілля. Знаємо, що люди, які довгий час перебувають на самоті все частіше думають про негатив, мають сумний настрій чи налаштовані до життя дуже погано.

Наш дім престарілих має величезний плюс – можливість для кожного знайти друга для регулярного спілкування. Міжособистісна комунікація дозволяє ділитись своїми переживаннями, позитивними емоціями, думками чи просто обговорювати як проходить день. Розмова – це можливість бути не самотнім.

Пансіонат «Батьківський Затишок» має безліч варіантів цікавого та корисного дозвілля, яке дає можливість ведення активного способу життя та наповнення новими, позитивними емоціями.

Ми пропонуємо ще такі, додаткові, варіанти проведення дозвілля:

  • Прослуховування аудіокниг. Розуміємо, що зір в літніх людей погіршений, тому надаємо можливість пірнати в світ книжок за допомогою аудіо.
  • Перегляд телебачення. Впевнені, що в кожного є улюблена телепередача, яку він обожнює переглядати;
  • Читання. Маємо на території будинку велику кількість книг на різну тематику та різних жанрів. Читати можна в будь-який вільний час;
  • Спілкування. Знайомства з новими людьми це завжди цікаво та корисно, особливо якщо це однолітки. Спільні теми, однакові інтереси, схожі захоплення точно стануть цікавою темою для розмови.
Дозвілля допомагає людям наповнити життя новими фарбами, емоціями, подіями та приємними враженнями. Все це значно покращує моральний внутрішній стан людей похилого віку.