Реабілітація людей похилого віку

Реабілітація людей похилого віку в домі престарілих
Реабілітація людей похилого віку – один із найважливіших напрямів нашої діяльності. Як ми розуміємо, з віком людина втрачає деякі фізичні можливості, життєву активність, а також дуже негативно на моральний та фізичний стан впливають пережиті хвороби чи травми. Весь життєвий цикл наздоганяє людину в старості.

Стареньким людям вкрай необхідний належний догляд та турбота, яку в домашніх умовах не так просто створити. Самолікування, в свою чергу, збільшує ризики появи нових хвороб, які в комплексі вирішувати вже буде вкрай важко. Дуже важливо дотримуватись усіх настанов лікарів й дотримуватись їхніх рекомендацій.

Для повноцінного відновлення здоров’я ми пропонуємо наш приватний будинок «Батьківський Затишок», де під наглядом досвідчених лікарів будуть відбуватись усі потрібні медичні процедури. Саме в нас є розроблений комплексний догляд за старенькими людьми.

Індивідуальні випадки ми розглядаємо окремо, разом з колективом лікарів розробляємо доглядові процедури за пацієнтом для відновлення усіх втрачених навичок. Окрім цього виконуються профілактичні дії, які допомагають здоров’ю швидше відновлюватись та уникнути подальшого повторення хвороби.

Наш приватний будинок розміщений на комфортній озелененій території, де природа тісно й красиво переплітається з архітектурою. Свіже повітря, навколишня природа, постійні прогулянки значно покращують стан наших жильців. Разом із цим з ними завжди перебувають досвідчені спеціалісти, великий досвід роботи яких вказує на відмінні знання та навички. Вони практикують сучасні техніки та способи, які необхідні для відновлення здоров’я.

Важливим аспектом реабілітації є правильне харчування та повноцінний раціон. Меню тут складається індивідуально для кожного гостя і обов’язково враховується думка терапевта та дієтолога.

Нам важливо, щоб кожна людина відчувала індивідуальний підхід, особливу увагу та турботу. Така практика спрямована на потреби людей похилого віку, особливо тих, хто пережив травму чи важку хворобу. Після таких випадків люди можуть втратити певні фізичні властивості, які ми повноцінно намагаємось відновити.

Ми розробляємо спеціальний реабілітаційний комплекс для кожної людина, яка має потребу у відновленні. Лікарі обговорюють основні проблеми життєдіяльності пацієнта, а опісля визначають етапи реабілітації. В цих етапах бере участь весь колектив – від кваліфікованих медиків до доглядальниць. Робота кожного дуже важлива, адже кожен з них виконує функції та потреби старенької людини для відновлення фізичного та морального здоров’я.

З чого складається реабілітаційна програма?

Ми маємо декілька розроблених програм для людей похилого віку:

 • Дихальні вправи. Це одна із універсальних практик, адже в стареньких людей часто виникають проблеми із дихальними шляхами, з’являється задишка, утруднене дихання тощо;
 • Фізичні вправи для розвитку дрібної моторики;
 • Оздоровчий масаж. Ідеальний варіант для людей із інвалідністю, а також для тих, хто має проблеми із опорно-руховим апаратом. Лікарі рекомендують робити масаж людям похилого віку, які перенесли інфаркт чи інсульт. Відомо, що масаж стабілізує кругообіг, понижує застій лімфатичних вузлів. При регулярних процедурах знижується вірогідність отримати ускладнення після операції. В нашому притулку масажисти виконують вправи регулярно, по рекомендаціям спеціалістів.
 • Правильне харчування. При відновленні здоров’я важливу роль відіграє харчування пацієнта, які та скільки продуктів він вживає. Тому ми розробляємо раціон для кожної людини окремо згідно із дієтологічних показань. Ретельно стежимо, аби продукти були свіжими та якісними.
 • Прийом ліків. Це дуже важлива частина програми, яка несе відповідальність за стабільний стан здоров’я. Тому ми ретельно за цим слідкуємо, жоден прийом ліків не є пропущений чи забутий.
 • Гігієнічні процедури. Досвідчені доглядальниці допоможуть виконати всі потреби літніх людей;
 • Прогулянки на свіжому повітрі;
 • Профілактичні процедури. Для того, аби заздалегідь уникнути пролежнів в нашому пансіонаті є ортопедичні матраци для усіх пацієнтів;
 • Психологічна підтримка. Кожній людині, не залежно від віку, потрібна підтримка морального стану. В нашому будинку цим займаються фахівці: невропатологи, психотерапевти.

Коли реабілітація відбувається в домашніх умовах це значно ускладнює сам процес відновлення здоров’я, адже дуже важлива, при потребі, вчасна лікарська допомога, постійний нагляд, зручність та комфорт. Всі ці дії важко виконувати родичам, які не мають належного доглядового досвіду та медичних навиків.

Важливим є і моральний аспект. Коли людина втрачає можливість доглядати за собою самостійно - вона має постійне відчуття провини за дискомфорт для родини. Винить себе в тому, що немає достатніх фізичних сил для самостійного догляду. Часто буває, що люди похилого віку відмовляються від реабілітації щоб не приносити ще більше незручностей родині. Це значно погіршує стан здоров’я та негативно впливає на відновлення.

Щоб уникнути таких проблем ми пропонуємо наш будинок «Батьківський затишок». Тут для кожного пацієнта знайдуть індивідуальний підхід, розроблять реабілітаційний курс, а професійні медики та доглядальниці ідеально підходять для швидкого відновлення.

Які методики реабілітації використовуються?

Зараз ми використовуємо декілька ефективних методик:

 1. Механотерапія. Це фізична активність, яка потребує використання спеціальних тренажерів. Всі вони є в наявності нашого будинку;
 2. Масаж. Хороший реабілітаційний метод для людей, які втратили можливість самостійно пересуватись;
 3. Арт-терапія. Мистецтво завжди позитивно впливає на моральний стан людини;
 4. Ерготерапія. Забезпечує відновлення втрачених навиків, які мають велике значення для фізичного стану;
 5. Кінезотерапія. Методика різноманітних типів лікувальної фізкультури. Реабілітація забезпечується шляхом силових дій, які постійно збільшуються.

Вибір належної методики відбувається під ретельним наглядом лікаря.